вівторок, 9 лютого 2016 р.

6 способів збагатити словниковий запас БЕЗ СЛОВНИКА

Усі права на статті належать Олені Ридош
Copyright ©

Усім привіт!


Сьогодні поговоримо про глобальне – як ефективно вивчати іноземну мову (на прикладі англійської).

Люди бажають вивчити іноземну мову для різної мети – хтось виїжджає за кордон і хоче розуміти і бути зрозумілим, хтось готується до іспитів, хтось вчить мову «для себе», для власного особистісного розвитку, а хтось просто хоче не розгубитись під час подорожей за кордон.

Звісно, насамперед потрібні мотивація і зацікавленість (про це ми згадували у статті «Як ніколи не вивчити іноземну мову» http://blog.original-if.com/2015/12/6.html), а також самодисципліна і регулярність.

Для подорожей і можливості простенького спілкування на побутовому рівні я рекомендую аудіо-курси і запам’ятовування цілих фраз на слух (у нашій групі Вконтакті https://vk.com/originalif ви знайдете найпопулярніші аудіо-курси англійської та німецької). Для іспитів і здачі різноманітних мовних тестів необхідний більш комплексний підхід – граматика, нова лексика, навики письма та аудіювання. Мовні школи та курси тут – вірний шлях до успіху.

А що робити людині, яка живе в Україні, рідко подорожує та має справу з іноземцями, та все ж хоче підтримувати свою англійську на рівні?

Що робити тим, хто уже має певні знання англійської і хоче їх не розгубити, а поповнити? Як поступово покращувати свої знання і збагачувати словниковий запас?

Якби я могла дати лише одну пораду з вивчення англійської, я б сказала: ВИВЧАЙТЕ ІНОЗЕМНУ МОВУ ЧЕРЕЗ ХОБІ. Не уявляйте собі процес вивчення англійської складним і кропітким, не змушуйте себе до занять, не прикладайте жодних зусиль – просто отримуйте задоволення.

Ви скажете, це неможливо? Зовсім ні! Спробувавши, ви відчуєте, що це приємно і помітите, як звідкись вам уже знайомі складні граматичні конструкції і звучать вони так природньо, ніби інакше й не скажеш, і лексика ваша збагатилась якимось дивом.   

Отож, як це зробити?

1)    Ми – щасливе покоління, адже маємо такий універсальний ресурс, як Youtube! Тут можна дивитись короткі ролики про все, що цікавить англійською і не тільки! Мій улюблений вид відео - tutorials – короткі відео-уроки всього на світі. Просто введіть у пошуку  “make up tutorials”, “cooking tutorials” і т.д. Таким способом і я пізнаю нову специфічну лексику без словника. Наприклад, подивившись кілька відео оглядів авто, ви знатимете, що таке gear, suspension, brakes, pull off…, а переглянувши урок макіяжу, не лише навчитеся новим трюкам, а й володітимете словами highlight, apply, blend in, blush… Після кулінарного шоу ви розрізнятимете pour, simmer i stir, і значення цих слів ви побачите наочно, БЕЗ СЛОВНИКА і запам’ятаєте їх без зусиль!

2)    Instagram. Ви скажете – це ж фоторесурс! Саме так, але не забувайте, що під кожним фото є коротенький опис, повідомлення, емоція, зазвичай написані простою розмовною мовою. Часто під фото трапляються стандартні вирази, типу “sweater weather” або “wakie, wakie, rise and shine” чи “we can make it happen” – вивчайте їх усі, адже це жива мова! Підписуйтесь на відомих іноземних блогерів – у них, окрім інстаграму, є ще свої сайти з простими статтями про життя, моду чи їжу :)

3)    Для більш серйозних людей з серйозними інтересами є ted.com/talks – короткі промови видатних людей світу про освіту, економіку, спосіб життя, програмування, технології, екологію та ін. Просто вводите потрібну вам рубрику і отримуєте величеньку добірку відео.  

4)    Гарний спосіб затишно і корисно провести вечір – серіали мовою оригіналу. Обирайте прості, про сучасний світ (а не Вікторіанську епоху, наприклад J), з чітким сюжетом і без субтитрів. Без паніки! Не потрібно зупиняти серіал на кожній фразі, вишукувати її у словниках, постійно прокручувати той самий момент – просто довіртеся собі і дивіться далі.  Передумовою має бути те, що ви розумієте хоча б 20% всього, що відбувається. Свого часу я істотно підтягнула німецьку, дивлячись німецьке телебачення. Особливий ефект на мене справило одне реаліті-шоу – Big Brother. Коли я лише почала його дивитись, то взагалі не розуміла – хто є хто і про що мова. Та я не напружувалась і просто продовжувала дивитись і з часом я, мов мала дитина, почала розуміти все більше, наслідувати і без зусиль запам’ятовувати їхні фрази. Як бонус, ще й моя вимова істотно покращилася, бо я чула «як треба».
Поради стосовно англомовних серіалів тут: http://blog.original-if.com/2016/01/10.html

5)    Читайте книги або журнали іноземною мовою. Не обов’язково якісь серйозні чи специфічної тематики, можна просто зайти на сайт Cosmopolitan, Marie Claire чи Men’s Health і знайти для себе щось цікаве. Читайте лише те, що у сфері ваших інтересів і знову ви помітите, як нізвідки на думку спадають мудрі слова і ви починаєте все більше розуміти! Вчіться розуміти слова з контексту, не відволікайтесь на словники, хіба що слово – ключ до розуміння решти фрази.
Особисто я обожнюю книги в оригіналі, люблю почитати перед сном, і навіть, коли наштовхуюсь на незнайоме слово, вгадую його значення або просто ігнорую його.
Зараз існує багато адаптованих книг, розділених за рівнями знань, просто загляньте у крамничку іноземної літератури і знайдіть щось для себе.

6)    А ще існують аудіо-книги, які можна вмикати замість фонової музики і вони теж дадуть ефект! А ще є купа програмок на телефон, типу Wilingua, або сайти softenglishwords/englishforyou.  Якщо ми задіємо наші очі і вуха – ми вже на шляху до супер-знань!

Оточіть себе англійською, але нехай це буде не завдання чи обов’язок, а приємний подарунок собі.

P. S. Хто ж готується до іспитів – робимо все описане вище і не забуваємо про правило трьох книг: граматика + загальний курс + художня.

Успіху!Немає коментарів:

Дописати коментар