понеділок, 21 грудня 2015 р.

6 способів НІКОЛИ НЕ ВИВЧИТИ іноземну мову

Усі права на статті належать Олені Ридош
Copyright ©

Усім привіт! Сьогодні поговоримо про те, чому багатьом людям все ж ніяк не вдається опанувати іноземну мову і як з цим боротись.


В просторах інтернету існує купа порад, як ефективно та швидко вивчити іноземну мову і, якби ми систематично дотримувалися хоча б кількох з них, то стали б поліглотами. Проте, чомусь так не відбувається. Давайте розглянемо 6 причин, через які Ви не можете вивчити іноземну мову. Це мій особистий рейтинг, базований на тривалих спостереженнях за навчальним процесом. Отож, що нам заважає?

1.  Недостатня мотивація, небажання навчатись.
Це найбільший ворог будь-якого навчання. Без сильного бажання і цілеспрямованості мову не вивчити. Спостерігаючи за своїми клієнтами, я помітила, що найефективніше вивчають іноземну мову люди, які найближчим часом виїжджають за кордон, або ті, що готуються до серйозної співбесіди чи здачі мовного тесту (незалежно від віку чи початкових знань). Найкраще, коли ще й існують часові рамки, конкретний термін, за який необхідно освоїти мову. Як бачимо, тут йдеться не про якусь схильність чи несхильність до вивчення мов (хоч це також вагомий фактор), коли є бажання – можливо все!
Рідше трапляються випадки, коли хтось хоче вивчити нову мову просто «для себе» - у такому разі потрібно бути дуже організованим і систематичним (див. пункт 2), і, звісно, знайти собі якусь мотивацію чи придумати заохочення.
Є також люди, які приходять записатись на курси з психологічним блоком «у мене нічого не вийде», вони уже сприймають навчання як щось непосильне, важке для розуміння, як перешкоду. У даному випадку наперед присутні небажання й опір будуть дуже заважати гармонійному навчанню. 
Висновок: беремось за навчання з ентузіазмом, шукаємо собі заохочення, думаємо, де і коли у майбутньому нам знадобиться дана мова.

2. Хаотичність, відсутність систематичності.
Друга за важливістю причина невдач у навчанні. Коли Ви приходите на курси, чи займаєтесь самоосвітою, необхідно чітко визначити принципи навчання: головний підручник, додаткові матеріали, період, на який розрахований даний курс, кількість і об’єм домашніх завдань і т.п. Після того, як ми визначили принципи роботи, необхідно їх дотримуватись.
Особливо важливими є регулярність навчання і виконання домашніх завдань, або додаткова робота вдома. Тобто, окрім курсів, які ви відвідуєте, потрібно виділити собі ще 20-30 хв. щодня на додаткові завдання, щоб переглянути вивчене, освіжити у пам’яті певну тему, навіть для розваги подивитись відеоролик чи прослухати аудіо-лекцію.   
Пам’ятайте: невиконання домашніх завдань знижує ефективність вашого навчання на 70%.
Якщо ви навчаєтесь самостійно, найкраще обмежитися трьома книгами (загальний курс, граматика, художня книга) + аудіо/відео/журнали за інтересами.
Трапляються випадки, коли немає чітко наміченої програми, і людина хапається за те, за се, почала одну книгу – та їй видалась нецікавою, спробувала іншу – не те; цей рівень залегкий, наступний – заважкий... Ефект такого підходу буде дуже близький до нуля. Потрібно починати з простого і зрозумілого курсу комфортного вам рівня і поступово рухатися вгору (за потреби кваліфікований викладач завжди порадить книги, які вам підійдуть).
Висновок: навчаємось регулярно, виконуємо усі домашні завдання, обмежуємося трьома книгами, які стараємося «пройти» від початку до кінця.

3. Нетерплячість.
Усім людям властиве бажання отримати все і одразу, та у процесі навчання це неможливо. Спочатку вивчаємо основи, базу, «скелет», на який потім накопичуємо більш складні знання. В іноземних мовах все має свою логіку, послідовність, саме тому починаємо від простого і рухаємось поступово. Не дуже правильно, будучи на початковому рівні, вимагати від себе розуміння художніх творів в оригіналі, автентичних аудіозаписів і т.п. Все прийде з часом.
Висновок: не варто кидати вивчення іноземних мов на півдорозі, дайте собі час.

4.  Бажання зрозуміти все і одразу, завелика сконцентрованість на деталях.
Цей пункт тісно пов'язаний з попереднім. У моїй практиці траплялись учні, які, будучи навіть на початковому рівні, так сильно заглиблювались у нюанси і деталі, що щоразу просили мене пояснювати різні лексичні і граматичні конструкції, які розглядаються на вищих рівнях. Відповідно, зрозуміти ці конструкції  їм було вкрай важко і це вганяло їх у відчай.
Звісно, я завжди пояснюю усі незрозумілі моменти, але Інколи варто просто сприймати фразу такою, яка вона є, не намагатись логічно осягнути усі елементи і їх місце. Деталі та відтінки мови - це теми для тих, хто уже прекрасно засвоїв її основи. Окрім роздратування, нічого вам це не дасть.
Висновок: навчаємось поступово, не забігаємо наперед, фрази і звороти вивчаємо напам’ять. 

5. Страх розмовляти і застосовувати вивчене
Проблема, якої наші клієнти активно позбуваються на курсах ORIGINAL. Щоб заохотити людину розмовляти, треба насамперед говорити про речі, які безпосередньо стосуються цієї людини. Людям легше говорити про знайоме і конкретне, ніж про абстрактні поняття чи ідеї. Головне - освоїти «побутовий» рівень спілкування, а далі страх зникне.
Страх – це нормально, коли ми невпевнені у своїх вміннях і робимо лише перші кроки, але, не використовуючи нових знань, ви їх губите. Потрібно подивитись навколо, на таких же учнів як ви і заспокоїтись: всі ми у схожій ситуації, всі ми пробуємо і робимо помилки; але навіщо тоді ми вивчаємо іноземну мову, якщо ми не хочемо нею розмовляти? 
Висновок: розмовляємо іноземною мовою, де це можливо: на заняттях, вдома, з колегами, з друзями, онлайн, ведемо переписку з іноземцями, повторюємо фрази з аудіо-уроків, підспівуємо пісні і т.п.

6.  «Пройти курси і все забути»
Таке частенько трапляється в житті, але давайте не будемо цього допускати.  У ситуації, коли Ви раніше вивчали мову, а тепер не можете нічого згадати і потрібно починати вивчення з початку, пам’ятайте: в цьому зазвичай не вина поганого вчителя чи неефективних курсів, а те, що Ви увесь час не застосовували знання і вони «випарувалися». Необхідно після проходження курсів, якщо не розвивати свої знання, то хоча б тримати їх на тому ж рівні. Для цього треба лише по 15 хв. щодня щось читати/дивитись/слухати іноземною мовою. Це зовсім нескладно і збереже ваші знання!
Висновок: по 15 хв. свого вільного часу щодня приділяємо іноземним мовам.

Уникаючи перелічених у статті помилок і прислухаючись до порад, ви скоро помітите якісне покращення ваших знань.  Успіху!
Немає коментарів:

Дописати коментар